Już po raz piąty w Kolbuszowej odbędzie się impreza związana z nordic walking.

3 czerwca na stadionie sportowym przy ul. Wolskiej 2 w Kolbuszowej zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dystansach 5, 10 i półmaratonu w ramach Puchar Polski Nordic Walking. Rozegrana zostanie również edycja Pucharu Świata. Corocznie bierze w niej udział kilkaset uczestników m.in. z Słowenii, Białorusi, Niemiec, Ukrainy czy Włoch.

Zawody poprzedzi Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Trening zdrowotny w ontogenezie człowieka” organizowana 2 czerwca.

W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Wszyscy, którzy nie posiadają kijków, ale chcą spróbować swoich sił w Pucharze, będą mogli wypożyczyć odpowiedni sprzęt przed zawodami. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w podziale na wiek i płeć. Trasa będzie przebiegała przez treny leśne i stadion. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje.

W tym roku zostanie zorganizowana Akademia Zdrowia Santander oferująca bezpłatne treningi dla osób chcących nauczyć się techniki nordic walking. Osoby, które wystartują co najmniej raz w jednej z siedmiu imprez Pucharu Polski  wezmą udział w losowaniu samochodu Suzuki Swift 9 września w Hajnówce.

Zgłoszenie można wypełnić, korzystając z formularza dostępnego na stronie http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/index.

1 / 1